Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5KE75CAHE3/54
1.5KE75CAHE3/54 picture photo
Mfg. Part Number
1.5KE75CAHE3/54
Brief Description
TVS DIODE 64.1VWM 104VC 1.5KE
Datasheet Download
1.5KE75CAHE3/54.pdf
Availability of 1.5KE75CAHE3/54
QUANTITY
1.5KE75CAHE3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5KE75CAHE3/54
Internal Part NumberEIS-1.5KE75CAHE3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64.1V
Voltage - Breakdown (Min)71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5KE75CAHE3/54
Related Links1.5KE75, 1.5KE75CAHE3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5KE75CAHE3/54 Details Description
Related parts for 1.5KE75CAHE3/54
IC DAC 10BIT MULTIPLYING 20PLCC datasheet.pdf
COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM SMD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
OUTLT BOX 4 5-20DUP BLK FLIPLIDS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 10W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SGE-225-2-0880L 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf