Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC110CA-E3/57T
1.5SMC110CA-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC110CA-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 94VWM 152VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC110CA-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC110CA-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC110CA-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC110CA-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC110CA-E3/57T
FamilyTVS - Diodes
Series1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)94V
Voltage - Breakdown (Min)105V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp152V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.9A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC110CA-E3/57T
1.5SMC110CA-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC110CA-E3/57T
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
SW DIP RECESS RCKR SLD 2POS AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CONN MALE 3POS datasheet.pdf
3.3 V Slew Rate Limited, Half- and Full-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf