Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC130A-E3/57T
1.5SMC130A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC130A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC130A-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC130A-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC130A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC130A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC130A-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)111V
Voltage - Breakdown (Min)124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC130A-E3/57T
Related Links1.5SMC13, 1.5SMC130A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC130A-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC130A-E3/57T
CONN EDGECARD 10POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 1.6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
TERM RING INS LARGE WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf