Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC130A-M3/57T
1.5SMC130A-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC130A-M3/57T
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 111VWM 179VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC130A-M3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC130A-M3/57T
QUANTITY
1.5SMC130A-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC130A-M3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC130A-M3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)111V
Voltage - Breakdown (Min)124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC130A-M3/57T
Related Links1.5SMC13, 1.5SMC130A-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC130A-M3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC130A-M3/57T
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
PELTR HOT20,31,F2A,0909,GG,W2.25 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 70POS DR LOW P datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.6A 193 MOHM datasheet.pdf
PIN,SLOTTED SPRING datasheet.pdf
47UF 50V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf
CAP 0.10 UF 20% 50 V datasheet.pdf
1.6 GHz Clock Distribution IC, Dividers, Delay Adjust, Two Outputs IC datasheet.pdf