Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC13CAHE3/57T
1.5SMC13CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC13CAHE3/57T
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC13CAHE3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC13CAHE3/57T
QUANTITY
1.5SMC13CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC13CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC13CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)11.1V
Voltage - Breakdown (Min)12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)82.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC13CAHE3/57T
Related Links1.5SMC13, 1.5SMC13CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC13CAHE3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC13CAHE3/57T
SURGE SUPP -65V UNIDIR DO-214AA datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV POWER MOSFET 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 7.5MM datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT PLUG datasheet.pdf
16UF 450V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf