Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC27CA-M3/57T
1.5SMC27CA-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC27CA-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC27CA-M3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC27CA-M3/57T
QUANTITY
1.5SMC27CA-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC27CA-M3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC27CA-M3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)23.1V
Voltage - Breakdown (Min)25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)40A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC27CA-M3/57T
Related Links1.5SMC27, 1.5SMC27CA-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC27CA-M3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC27CA-M3/57T
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE HOLDER PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC LSR DVR LAN 1.25GBPS 28-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 145MA 1.2 OHM datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS datasheet.pdf
RES SMD 320 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 970MA 418 MOHM TH datasheet.pdf