Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC91A-M3/57T
1.5SMC91A-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC91A-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC91A-M3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC91A-M3/57T
QUANTITY
1.5SMC91A-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC91A-M3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC91A-M3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)77.8V
Voltage - Breakdown (Min)86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)12A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC91A-M3/57T
Related Links1.5SMC91, 1.5SMC91A-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC91A-M3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC91A-M3/57T
IC ADC 10BIT 8-CHAN SRL 20-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .410" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 0.09A TO92-3 datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS ENCLSD datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER CABLE/CLAMP 35 OHM FLAT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf