Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC91CA-E3/57T
1.5SMC91CA-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC91CA-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC91CA-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC91CA-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC91CA-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC91CA-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC91CA-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)77.8V
Voltage - Breakdown (Min)86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)12A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC91CA-E3/57T
Related Links1.5SMC91, 1.5SMC91CA-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC91CA-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC91CA-E3/57T
IC CONTROLLER HOT PLUG 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE TIE LOCK UV BLK 5.9 40LB datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HK-UP WR MPPE 20AWG BLUE 500' datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf