Amphenol Industrial 10-069522-28S
10-069522-28S picture photo
Mfg. Part Number
10-069522-28S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 7C 7#12 SKT PLUG
Datasheet Download
10-069522-28S.pdf
Availability of 10-069522-28S
QUANTITY
10-069522-28S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-069522-28S
Internal Part NumberEIS-10-069522-28S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-069522-28S
Related Links10-069, 10-069522-28S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-069522-28S Details Description
Related parts for 10-069522-28S
LED GREEN T1-3/4 RT ANG 5V PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PILOT LIGHT WHITE SHROUD MOUNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
TV 4C 2#12(COAX) 2#8(COAX) PIN datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL FRNT 3MM RND.188" datasheet.pdf