Amphenol Industrial 10-072820-19S
10-072820-19S picture photo
Mfg. Part Number
10-072820-19S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 3C 3#8 SKT PLUG
Datasheet Download
10-072820-19S.pdf
Availability of 10-072820-19S
QUANTITY
10-072820-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-072820-19S
Internal Part NumberEIS-10-072820-19S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-072820-19S
Related Links10-072, 10-072820-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-072820-19S Details Description
Related parts for 10-072820-19S
MOSFET N-CH 20V 1.9A SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 512X18 SYNC 10NS 68-PLCC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PROTECT CAP FOR RJ11F JACK datasheet.pdf
POSITIONER M22520/2-37 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf