Amphenol Industrial 10-107622-19S
10-107622-19S picture photo
Mfg. Part Number
10-107622-19S
Brief Description
CONN PLUG 14POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-107622-19S.pdf
Availability of 10-107622-19S
QUANTITY
10-107622-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-107622-19S
Internal Part NumberEIS-10-107622-19S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-107622-19S
Related Links10-107, 10-107622-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-107622-19S Details Description
Related parts for 10-107622-19S
TRANSFORMER TELECOM SINGLE T3/E3 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PLUNGER SPDT 10A datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.23W AB 20TQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT METRIC COVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
GUARD LEFT SIDE datasheet.pdf
PROCRIMP SPT & 5.8MM TAB datasheet.pdf