Amphenol Industrial 10-194620-15S
10-194620-15S picture photo
Mfg. Part Number
10-194620-15S
Datasheet Download
10-194620-15S.pdf
Availability of 10-194620-15S
QUANTITY
10-194620-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-194620-15S
Internal Part NumberEIS-10-194620-15S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-194620-15S
Related Links10-194, 10-194620-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-194620-15S Details Description
Related parts for 10-194620-15S
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 28SSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 1M 30TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 13K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 3CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf