Vishay/BCcomponents S562K53Y5PN63J7R
S562K53Y5PN63J7R picture photo
Mfg. Part Number
S562K53Y5PN63J7R
Brief Description
CAP CER 5600PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S562K53Y5PN63J7R.pdf
Availability of S562K53Y5PN63J7R
QUANTITY
S562K53Y5PN63J7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S562K53Y5PN63J7R
Internal Part NumberEIS-S562K53Y5PN63J7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S562K53Y5PN63J7R
Related LinksS562K53Y, S562K53Y5PN63J7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S562K53Y5PN63J7R Details Description
Related parts for S562K53Y5PN63J7R
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 60POS 30GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf