Amphenol Industrial 10-194624-28S
10-194624-28S picture photo
Mfg. Part Number
10-194624-28S
Datasheet Download
10-194624-28S.pdf
Availability of 10-194624-28S
QUANTITY
10-194624-28S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-194624-28S
Internal Part NumberEIS-10-194624-28S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-194624-28S
Related Links10-194, 10-194624-28S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-194624-28S Details Description
Related parts for 10-194624-28S
IC DDS 10BIT 25MHZ CMOS 48TQFP datasheet.pdf
IC DAC 14BIT MULTIPLYING 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TOOL HAND UNIVERSAL BASE ASSY datasheet.pdf
KIT EVAL 8PORT SI3480/52/SI3500 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
MOD CBL 25FT OPEN END COILED datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf