Amphenol Industrial 10-214220-04S
10-214220-04S picture photo
Mfg. Part Number
10-214220-04S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 4C 4#12 SKT RECP
Datasheet Download
10-214220-04S.pdf
Availability of 10-214220-04S
QUANTITY
10-214220-04S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214220-04S
Internal Part NumberEIS-10-214220-04S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214220-04S
Related Links10-214, 10-214220-04S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214220-04S Details Description
Related parts for 10-214220-04S
XFRMR LAMINATED 0.63VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS DL 2MM T/H 8AU datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.1A TO220-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC AXIAL datasheet.pdf
IP CORE ETH MAC TRI-SPEED XP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 216V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf