Amphenol Industrial 10-248373-22S
10-248373-22S picture photo
Mfg. Part Number
10-248373-22S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-248373-22S.pdf
Availability of 10-248373-22S
QUANTITY
10-248373-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-248373-22S
Internal Part NumberEIS-10-248373-22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-248373-22S
Related Links10-248, 10-248373-22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-248373-22S Details Description
Related parts for 10-248373-22S
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf