Amphenol Industrial 10-260374-64S
10-260374-64S picture photo
Mfg. Part Number
10-260374-64S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-260374-64S.pdf
Availability of 10-260374-64S
QUANTITY
10-260374-64S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-260374-64S
Internal Part NumberEIS-10-260374-64S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-260374-64S
Related Links10-260, 10-260374-64S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-260374-64S Details Description
Related parts for 10-260374-64S
CONN HEADER VRT .050 100POS 30AU datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ISD17180 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 10V Y5V 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 100A DO205AA datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
HDM BP CLOSED END OPT ST 30 SAU datasheet.pdf
XBEE ZNET 2.5 1MW PCB ANT API datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf