Amphenol Industrial 10-262587-8S
10-262587-8S picture photo
Mfg. Part Number
10-262587-8S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-262587-8S.pdf
Availability of 10-262587-8S
QUANTITY
10-262587-8S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-262587-8S
Internal Part NumberEIS-10-262587-8S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-262587-8S
Related Links10-262, 10-262587-8S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-262587-8S Details Description
Related parts for 10-262587-8S
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
IC AUDIO CLOCK SOURCE 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6800UF 8V CHA MNT datasheet.pdf