Yageo FMP4WVJR-73-470K
FMP4WVJR-73-470K picture photo
Mfg. Part Number
FMP4WVJR-73-470K
Brief Description
RES 470K OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP4WVJR-73-470K.pdf
Availability of FMP4WVJR-73-470K
QUANTITY
FMP4WVJR-73-470K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP4WVJR-73-470K
Internal Part NumberEIS-FMP4WVJR-73-470K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP4WVJR-73-470K
Related LinksFMP4WVJR, FMP4WVJR-73-470K Datasheet, Yageo Distributor
FMP4WVJR-73-470K Details Description
Related parts for FMP4WVJR-73-470K
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN 2POS HOUSING HEAVY DUTY datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 24POS datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EN5337QI datasheet.pdf
HOTGAS NOZZLE 49X49 WQB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 25 M 24" YEL JACKS LP datasheet.pdf
.187 FASTON REC.IS. datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 1600VDC DRAWING T2 datasheet.pdf