Amphenol Industrial 10-521576-14S
10-521576-14S picture photo
Mfg. Part Number
10-521576-14S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-521576-14S.pdf
Availability of 10-521576-14S
QUANTITY
10-521576-14S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-521576-14S
Internal Part NumberEIS-10-521576-14S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-521576-14S
Related Links10-521, 10-521576-14S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-521576-14S Details Description
Related parts for 10-521576-14S
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 1.09KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC datasheet.pdf