Amphenol Industrial 10-564738-15S
10-564738-15S picture photo
Mfg. Part Number
10-564738-15S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-564738-15S.pdf
Availability of 10-564738-15S
QUANTITY
10-564738-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-564738-15S
Internal Part NumberEIS-10-564738-15S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-564738-15S
Related Links10-564, 10-564738-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-564738-15S Details Description
Related parts for 10-564738-15S
SIDACTOR BI 275V 400A TO-92 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FLTR 10A M5 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
250 TB SPR PLU W/LEVER datasheet.pdf
TERM BLK HORIZ MOD BOX 50MM 6C datasheet.pdf