Amphenol Aerospace Operations 10-565999-275N
10-565999-275N picture photo
Mfg. Part Number
10-565999-275N
Brief Description
MS27505E13B35B W PC CON
Datasheet Download
10-565999-275N.pdf
Availability of 10-565999-275N
QUANTITY
10-565999-275N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-565999-275N
Internal Part NumberEIS-10-565999-275N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-565999-275N
Related Links10-5659, 10-565999-275N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-565999-275N Details Description
Related parts for 10-565999-275N
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
FILTER PWR LINE RFI WIRE LEAD 1A datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 35A datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V 20% X5R 0805 datasheet.pdf