Amphenol Industrial 10-580139-15S
10-580139-15S picture photo
Mfg. Part Number
10-580139-15S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-580139-15S.pdf
Availability of 10-580139-15S
QUANTITY
10-580139-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-580139-15S
Internal Part NumberEIS-10-580139-15S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-580139-15S
Related Links10-580, 10-580139-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-580139-15S Details Description
Related parts for 10-580139-15S
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 2.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X60" A MED datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W T18 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO220AA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf