Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE8JN-LC
D38999/20WE8JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE8JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WE8JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WE8JN-LC
QUANTITY
D38999/20WE8JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE8JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE8JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE8JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20WE8JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE8JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE8JN-LC
RES 20 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1A TO-226 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 24POS .156 GRN datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf