Amphenol Industrial 10-584464-06S
10-584464-06S picture photo
Mfg. Part Number
10-584464-06S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 23C 4 8 12 16 SKT PLUG
Datasheet Download
10-584464-06S.pdf
Availability of 10-584464-06S
QUANTITY
10-584464-06S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-584464-06S
Internal Part NumberEIS-10-584464-06S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-584464-06S
Related Links10-584, 10-584464-06S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-584464-06S Details Description
Related parts for 10-584464-06S
FIXED IND 10UH 1.3A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5 datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 12V DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf