Amphenol Aerospace Operations 10-628485-632N
10-628485-632N picture photo
Mfg. Part Number
10-628485-632N
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV06RQW-17-52S-LC (SEE BOM)
Datasheet Download
10-628485-632N.pdf
Availability of 10-628485-632N
QUANTITY
10-628485-632N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-628485-632N
Internal Part NumberEIS-10-628485-632N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-628485-632N
Related Links10-6284, 10-628485-632N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-628485-632N Details Description
Related parts for 10-628485-632N
CAP FILM 270PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.126" NYLON BLACK datasheet.pdf
SCR-400 V 35 AMP TO-218X PKG datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 7.5MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED MOD 25WATT ZENIGATA 3025K datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.54 OHM 1% 10W datasheet.pdf
POT 15 OHM 225W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf