Amphenol Industrial 10-72817-11S
10-72817-11S picture photo
Mfg. Part Number
10-72817-11S
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA
Datasheet Download
10-72817-11S.pdf
Availability of 10-72817-11S
QUANTITY
10-72817-11S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-72817-11S
Internal Part NumberEIS-10-72817-11S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert16-11
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-72817-11S
Related Links10-728, 10-72817-11S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-72817-11S Details Description
Related parts for 10-72817-11S
CONN PLUG 16POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 37A TO220FP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 2.1A IPAK datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
MOD IV RECP PLTD 30 DPLX datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf