FFF 10017660-011LF
10017660-011LF picture photo
Mfg. Part Number
10017660-011LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RCPT SATA VERT PCB
Datasheet Download
10017660-011LF.pdf
Availability of 10017660-011LF
QUANTITY
10017660-011LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10017660-011LF
Internal Part NumberEIS-10017660-011LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
Standard Package768
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSATA
Number of Positions22
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Board Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10017660-011LF
Related Links1001766, 10017660-011LF Datasheet, FFF Distributor
10017660-011LF Details Description
Related parts for 10017660-011LF
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 110A TO-247 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MICROBUMP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 64TFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 850 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 20MM datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 16.94V 1.2KA RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf