FFF 10018784-10212TLF
10018784-10212TLF picture photo
Mfg. Part Number
10018784-10212TLF
Brief Description
CONN PCI EXPRESS 98POS VERT PCB
Datasheet Download
10018784-10212TLF.pdf
Availability of 10018784-10212TLF
QUANTITY
10018784-10212TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018784-10212TLF
Internal Part NumberEIS-10018784-10212TLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Edge Card Drawing 12/Dec/2014
PCN Assembly/OriginPCI Devices 10/Mar/2011
Standard Package40
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions98
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide, Locking Ramp
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018784-10212TLF
Related Links10018784, 10018784-10212TLF Datasheet, FFF Distributor
10018784-10212TLF Details Description
Related parts for 10018784-10212TLF
MOSFET N-CH 250V 11.4A TO-3PF datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 20BIT HI 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4 RLR70500846 datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RESONATOR CER 4.00MHZ W/CAP SMD datasheet.pdf