Silicon Labs 1002-TCB1D434
1002-TCB1D434 picture photo
Mfg. Part Number
1002-TCB1D434
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BOARD EVALUATION FOR SI1002
Datasheet Download
1002-TCB1D434.pdf
Availability of 1002-TCB1D434
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1002-TCB1D434 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1002-TCB1D434
Internal Part NumberEIS-1002-TCB1D434
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSI1000 Code Examples AppNote
Video FileWireless MCU in a Metering M-Bus Application
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransceiver, ISM
Frequency434MHz
For Use With/Related ProductsSi100x
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1002-TCB1D434
Related Links1002-T, 1002-TCB1D434 Datasheet, Silicon Labs Distributor
1002-TCB1D434 Details Description
Related parts for 1002-TCB1D434
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.1A STRAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4POS 3 POLES datasheet.pdf
IC CLK GEN /1 /2 DIFF 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE SMC datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CTV 11C 11#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 128C 128#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
DSUB 50 F PCB STR G30 TIN datasheet.pdf