FFF 10021507-104TRLF
10021507-104TRLF picture photo
Mfg. Part Number
10021507-104TRLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
10021507-104TRLF.pdf
Availability of 10021507-104TRLF
QUANTITY
10021507-104TRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10021507-104TRLF
Internal Part NumberEIS-10021507-104TRLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold/GXT Plating 12/Nov/2013
Standard Package1,200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10021507-104TRLF
Related Links10021507, 10021507-104TRLF Datasheet, FFF Distributor
10021507-104TRLF Details Description
Related parts for 10021507-104TRLF
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2 CELL AA SEALED datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX2 5A datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 280MA 4.4 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf