FFF 10022753-124LF
10022753-124LF picture photo
Mfg. Part Number
10022753-124LF
Brief Description
CONN CIC RCPT 24POS 2.54MM
Datasheet Download
10022753-124LF.pdf
Availability of 10022753-124LF
QUANTITY
10022753-124LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10022753-124LF
Internal Part NumberEIS-10022753-124LF
Connector/Contact TypeReceptacle
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationIDC
FFC, FCB Thickness0.33mm
Contact MaterialCopper Nickel Alloy
Contact FinishTin
Features-
Voltage Rating500V
Operating Temperature-65°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating2A per Contact
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10022753-124LF
Related Links1002275, 10022753-124LF Datasheet, FFF Distributor
10022753-124LF Details Description
Related parts for 10022753-124LF
RES 1.5 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING CAP 10POS .156 NAT datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 20AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 250V 76X105MM 105C 5000H datasheet.pdf