FFF 10027011-103HLF
10027011-103HLF picture photo
Mfg. Part Number
10027011-103HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK SMT
Datasheet Download
10027011-103HLF.pdf
Availability of 10027011-103HLF
QUANTITY
10027011-103HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10027011-103HLF
Internal Part NumberEIS-10027011-103HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10027011-103HLF
Related Links1002701, 10027011-103HLF Datasheet, FFF Distributor
10027011-103HLF Details Description
Related parts for 10027011-103HLF
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CONNECTOR KITS datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 104-LGA datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
LIGHT PIPE ACT 4MM DIA 13MM GRAY datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC EXCALIBUR ARM 1020FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 5.6A 30 MOHM TH datasheet.pdf