FFF 10027011-406HWLF
10027011-406HWLF picture photo
Mfg. Part Number
10027011-406HWLF
Datasheet Download
10027011-406HWLF.pdf
Availability of 10027011-406HWLF
QUANTITY
10027011-406HWLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10027011-406HWLF
Internal Part NumberEIS-10027011-406HWLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesBERGSTIK® II
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10027011-406HWLF
Related Links10027011, 10027011-406HWLF Datasheet, FFF Distributor
10027011-406HWLF Details Description
Related parts for 10027011-406HWLF
CAP CER 0.022UF 6.3V Y5V 0201 datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 16K 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf