FFF 10031569-001LF
10031569-001LF picture photo
Mfg. Part Number
10031569-001LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RCPT SATA 22POS R/A SMD
Datasheet Download
10031569-001LF.pdf
Availability of 10031569-001LF
QUANTITY
10031569-001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10031569-001LF
Internal Part NumberEIS-10031569-001LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Design/Specification10031569,10035202,10083196 Series 02/Nov/2009
PCN OtherSAS and SATA Receptacles Process Change 27/Feb/2015
Standard Package36
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSATA
Number of Positions22
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Board Lock
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10031569-001LF
Related Links1003156, 10031569-001LF Datasheet, FFF Distributor
10031569-001LF Details Description
Related parts for 10031569-001LF
FIXED IND 220UH 120MA 9.68 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EJC LTC.100"SHD HD.0100"VER 15GD datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 27 OHM 5% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 2A 50 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
BDG RL RND SWVL CLP STRP END BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf