FFF 10033853-252FSRLF
10033853-252FSRLF picture photo
Mfg. Part Number
10033853-252FSRLF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN SODIMM DDR2
Datasheet Download
10033853-252FSRLF.pdf
Availability of 10033853-252FSRLF
QUANTITY
10033853-252FSRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10033853-252FSRLF
Internal Part NumberEIS-10033853-252FSRLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Design/SpecificationSO-DIMM 20/Dec/2010
PCN Assembly/OriginMemory Connectors 27/Sept/2010
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10033853
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleSODIMM
Number of Positions200
Memory TypeDDR2 SDRAM
StandardsMO-274
Mounting TypeSurface Mount, 30° Angle
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10033853-252FSRLF
Related Links10033853, 10033853-252FSRLF Datasheet, FFF Distributor
10033853-252FSRLF Details Description
Related parts for 10033853-252FSRLF
FIXED IND 3.3UH 2.5A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 PCB 10POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN OSP JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN COUPLER 75A 240V 20FT CABLE datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf