FFF 10036355-002C-TRLF
10036355-002C-TRLF picture photo
Mfg. Part Number
10036355-002C-TRLF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RECEPT SAS
Datasheet Download
10036355-002C-TRLF.pdf
Availability of 10036355-002C-TRLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10036355-002C-TRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10036355-002C-TRLF
Internal Part NumberEIS-10036355-002C-TRLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSAS,SATA Receptacles 09/Apr.2015
PCN PackagingMultiple Devices Emboss Tape Change 26/May/2015
Standard Package450
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSAS
Number of Positions29
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10036355-002C-TRLF
Related Links10036355-, 10036355-002C-TRLF Datasheet, FFF Distributor
10036355-002C-TRLF Details Description
Related parts for 10036355-002C-TRLF
LED 7-SEG SGL CA RED RHDP .56" datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
ESD HANDLER 15-1/4X20-1/8X1 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf