FFF 10036876-003C-TRLF
10036876-003C-TRLF picture photo
Mfg. Part Number
10036876-003C-TRLF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RECEPT SAS 29POS VERT HYBRD
Datasheet Download
10036876-003C-TRLF.pdf
Availability of 10036876-003C-TRLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10036876-003C-TRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10036876-003C-TRLF
Internal Part NumberEIS-10036876-003C-TRLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
Storage Drive Connectors Overview
PCN Design/SpecificationMultiple Devices/Color 18/June/2009
PCN PackagingMultiple Devices Emboss Tape Change 26/May/2015
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSAS
Number of Positions29
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Board Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10036876-003C-TRLF
Related Links10036876-, 10036876-003C-TRLF Datasheet, FFF Distributor
10036876-003C-TRLF Details Description
Related parts for 10036876-003C-TRLF
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
GRIP OFFSET EYE .62-.75" 11" datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 80E 2.75KV datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 2.5A TP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf