Yageo 9T08052A1821BBHFT
9T08052A1821BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1821BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1821BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1821BBHFT
QUANTITY
9T08052A1821BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1821BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1821BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1821BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1821BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1821BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1821BBHFT
JUMPER-H1504TR/A3048Y/X 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 8A TO220AC datasheet.pdf
HDWR BEZEL FOR 554 SER SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 198V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 1W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf