FFF 10046971-029LF
10046971-029LF picture photo
Mfg. Part Number
10046971-029LF
Brief Description
PWREDGE VERT CARD
Datasheet Download
10046971-029LF.pdf
Availability of 10046971-029LF
QUANTITY
10046971-029LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10046971-029LF
Internal Part NumberEIS-10046971-029LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Solutions
Standard Package420
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions-
Card Thickness-
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationKinked Pin, Solder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-5°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10046971-029LF
Related Links1004697, 10046971-029LF Datasheet, FFF Distributor
10046971-029LF Details Description
Related parts for 10046971-029LF
IC NVSRAM 16MBIT 100NS 36EDIP datasheet.pdf
IC REG LDO -4.1V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE AUTO 300A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 25NH T38 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf