FFF 10056845-110KLF
10056845-110KLF picture photo
Mfg. Part Number
10056845-110KLF
Brief Description
QKE HDR SS RA DP
Datasheet Download
10056845-110KLF.pdf
Availability of 10056845-110KLF
QUANTITY
10056845-110KLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10056845-110KLF
Internal Part NumberEIS-10056845-110KLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package560
SeriesQuickie™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10056845-110KLF
Related Links1005684, 10056845-110KLF Datasheet, FFF Distributor
10056845-110KLF Details Description
Related parts for 10056845-110KLF
CONN HOUSING TAB 5POS KEY-X datasheet.pdf
KEYPAD 12 BUTTON datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 750 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MOD WI-IMX287 128M FLASH 25/PK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf