Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ330U
ERJ-1TYJ330U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ330U
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ330U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ330U
QUANTITY
ERJ-1TYJ330U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ330U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ330U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ330U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ330U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ330U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ330U
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 5600PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf