FFF 10061122-391110HLF
10061122-391110HLF picture photo
Mfg. Part Number
10061122-391110HLF
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
10061122-391110HLF.pdf
Availability of 10061122-391110HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10061122-391110HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10061122-391110HLF
Internal Part NumberEIS-10061122-391110HLF
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions39
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Locking FeatureFlip Lock
Cable End TypeNotched
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Housing MaterialThermoplastic
Actuator MaterialThermoplastic
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10061122-391110HLF
Related Links10061122-, 10061122-391110HLF Datasheet, FFF Distributor
10061122-391110HLF Details Description
Related parts for 10061122-391110HLF
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AUTOTUNE PNP TMR REMOTE TCH datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
Crystal 44.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TDFN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
RES 62K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf