FFF 10061913-111PLF
10061913-111PLF picture photo
Mfg. Part Number
10061913-111PLF
Brief Description
CONN PCI EXPRESS
Datasheet Download
10061913-111PLF.pdf
Availability of 10061913-111PLF
QUANTITY
10061913-111PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10061913-111PLF
Internal Part NumberEIS-10061913-111PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10061913-111PLF
Related Links1006191, 10061913-111PLF Datasheet, FFF Distributor
10061913-111PLF Details Description
Related parts for 10061913-111PLF
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RING TERM NON INS 4AWG datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER PICTAIL MCP6SX2 datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 450 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONN RCPT BTB 50POS DL VERT SMD datasheet.pdf