FFF 10061913-111TLF
10061913-111TLF picture photo
Mfg. Part Number
10061913-111TLF
Datasheet Download
10061913-111TLF.pdf
Availability of 10061913-111TLF
QUANTITY
10061913-111TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10061913-111TLF
Internal Part NumberEIS-10061913-111TLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10061913-111TLF
Related Links1006191, 10061913-111TLF Datasheet, FFF Distributor
10061913-111TLF Details Description
Related parts for 10061913-111TLF
IC TXRX 3.3V MULTIPROTCOL 28SSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR INV 220A 600V TO-200AB datasheet.pdf