FFF 10061913-123TLF
10061913-123TLF picture photo
Mfg. Part Number
10061913-123TLF
Datasheet Download
10061913-123TLF.pdf
Availability of 10061913-123TLF
QUANTITY
10061913-123TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10061913-123TLF
Internal Part NumberEIS-10061913-123TLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions164
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10061913-123TLF
Related Links1006191, 10061913-123TLF Datasheet, FFF Distributor
10061913-123TLF Details Description
Related parts for 10061913-123TLF
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.6MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" WHT JACKS datasheet.pdf