FFF 10064555-212210ELF
10064555-212210ELF picture photo
Mfg. Part Number
10064555-212210ELF
Brief Description
CONN FPC TOP 21POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
10064555-212210ELF.pdf
Availability of 10064555-212210ELF
QUANTITY
10064555-212210ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10064555-212210ELF
Internal Part NumberEIS-10064555-212210ELF
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions21
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.037" (0.95mm)
Locking FeatureFlip Lock
Cable End TypeTapered
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Housing MaterialThermoplastic
Actuator MaterialThermoplastic
FeaturesSolder Retention
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10064555-212210ELF
Related Links10064555-, 10064555-212210ELF Datasheet, FFF Distributor
10064555-212210ELF Details Description
Related parts for 10064555-212210ELF
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 10-BIT QUAD SER DAC 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC CONV DC-DC 15W DUAL 15V PCB datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE AMB RA DUAL BLOCK datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS65835-705 datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8HTSOP datasheet.pdf
ADP(PS) PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 5AMP MOTORSTART 1.5" datasheet.pdf