FFF 10064555-212510ELF
10064555-212510ELF picture photo
Mfg. Part Number
10064555-212510ELF
Brief Description
CONN FPC TOP 21POS 0.3MM SMD R/A
Datasheet Download
10064555-212510ELF.pdf
Availability of 10064555-212510ELF
QUANTITY
10064555-212510ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10064555-212510ELF
Internal Part NumberEIS-10064555-212510ELF
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions21
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board-
Locking FeatureFlip Lock
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10064555-212510ELF
Related Links10064555-, 10064555-212510ELF Datasheet, FFF Distributor
10064555-212510ELF Details Description
Related parts for 10064555-212510ELF
TOOL EXTRACTION/INSERTION datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS .8MM FH 5H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf