Bourns Inc. CRM2512-FX-3830ELF
CRM2512-FX-3830ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-3830ELF
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-3830ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-3830ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-3830ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-3830ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-3830ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-3830ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-3830ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-3830ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-3830ELF
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
LED E10 BASE T3-1/4 RED 28V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
ATTENUATOR 5DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CAP CER 65PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN ADPT 6P-6P F/M-F/M PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 2W DO204AL datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
KIT BOOT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf