FFF 10067972-051LF
10067972-051LF picture photo
Mfg. Part Number
10067972-051LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - PC Card Sockets
Brief Description
PCMCIA ASSY 3.3V
Datasheet Download
10067972-051LF.pdf
Availability of 10067972-051LF
QUANTITY
10067972-051LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10067972-051LF
Internal Part NumberEIS-10067972-051LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,880
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - PC Card Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10067972-051LF
Related Links1006797, 10067972-051LF Datasheet, FFF Distributor
10067972-051LF Details Description
Related parts for 10067972-051LF
CONN RING SEALABLE #10 10-12AWG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 28A PQFN datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf